ER1641-123KR
API Delevan Inc.
Product No:
ER1641-123KR
Description:
FIXED IND 12UH 200MA 2 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 12 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Current Rating (Amps) 200 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 44MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz