
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-1ARC302C
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6935
0.6935
10
0.49495
4.9495
100
0.25726
25.726
500
0.178125
89.0625
1000
0.138548
138.548
2500
0.133598
333.995
5000
0.131622
658.11
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERA-1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25% |
| Resistance | 3 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | ERA-1AR |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |