
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-1ARW4991C
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES SMD 4.99K OHM 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7885
0.7885
10
0.68305
6.8305
50
0.54872
27.436
100
0.476235
47.6235
500
0.343729
171.8645
1000
0.279528
279.528
5000
0.266694
1333.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERA-1A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.05% |
| Resistance | 4.99 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | ERA-1AR |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |