
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-2VRW1801X
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 1.8K OHM 0.05% 1/10W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.5947
5.947
50
0.45847
22.9235
100
0.399
39.9
500
0.288629
144.3145
1000
0.233444
233.444
5000
0.220714
1103.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERA-2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±0.05% |
| Resistance | 1.8 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Base Product Number | ERA-2VRW |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |