
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3AED122V
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.2185
2.185
25
0.15884
3.971
50
0.11514
5.757
100
0.085405
8.5405
250
0.06555
16.3875
500
0.051642
25.821
1000
0.035748
35.748
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERA-3A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 1.2 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | ERA-3AED |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |