
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-6AHD200V
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 20 OHM 0.5% 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.285
2.85
25
0.21052
5.263
50
0.15504
7.752
100
0.113905
11.3905
250
0.094088
23.522
500
0.077558
38.779
1000
0.056107
56.107
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERA-6A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 20 Ohms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | ERA-6AHD |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |