
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-14NF8060U
Manufacturer:
Package:
1210
Batch:
-
Description:
RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
5000
0.050568
252.84
10000
0.04826
482.6
25000
0.046236
1155.9
50000
0.045239
2261.95
125000
0.044356
5544.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-14N |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 806 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | ERJ-14 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |