
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-14RQJ2R2U
Manufacturer:
Package:
1210
Batch:
-
Description:
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3306
3.306
25
0.25194
6.2985
50
0.18715
9.3575
100
0.13908
13.908
250
0.117534
29.3835
500
0.100738
50.369
1000
0.07676
76.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-14R |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | ERJ-14 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |