
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GEF1153C
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES SMD 115K OHM 1% 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0247
0.247
50
0.01691
0.8455
100
0.01463
1.463
500
0.01045
5.225
1000
0.009063
9.063
5000
0.00647
32.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-1GE |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 115 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | ERJ-1GE |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |