
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GEF3571C
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02185
0.2185
50
0.01558
0.779
100
0.013395
1.3395
500
0.009595
4.7975
1000
0.008322
8.322
5000
0.005938
29.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-1GE |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 3.57 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Base Product Number | ERJ-1GE |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |