
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGN0R00Y
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMP 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.13015
1.3015
25
0.09424
2.356
50
0.0684
3.42
100
0.05073
5.073
250
0.03895
9.7375
500
0.030685
15.3425
1000
0.021242
21.242
5000
0.017698
88.49
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-XGN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-XGN |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C |