
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGNF4701Y
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Description:
RES 4.7K OHM 1% 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.1995
1.995
50
0.10526
5.263
100
0.077995
7.7995
500
0.047158
23.579
1000
0.032642
32.642
5000
0.027198
135.99
10000
0.025394
253.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-XGN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 4.7 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-XGN |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |