
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGNJ222Y
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.133
1.33
50
0.06992
3.496
100
0.051775
5.1775
500
0.031331
15.6655
1000
0.021688
21.688
5000
0.018078
90.39
10000
0.016872
168.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-XGN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-XGN |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |