
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGNJ223Y
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 22K OHM 5% 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.2584
2.584
50
0.13642
6.821
100
0.10108
10.108
500
0.061123
30.5615
1000
0.042313
42.313
5000
0.035264
176.32
10000
0.032908
329.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-XGN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-XGN |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |