
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-XGNJ8R2Y
Manufacturer:
Package:
01005
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 8.2 OHM 5% 1/32W 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.13015
1.3015
50
0.0684
3.42
100
0.05073
5.073
500
0.030685
15.3425
1000
0.021242
21.242
5000
0.017698
88.49
10000
0.01652
165.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-XGN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-XGN |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C |