ERWE401LGC103MEK0U
Chemi-Con
Product No:
ERWE401LGC103MEK0U
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 10000 µF
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C