ERWL451LGN842MFK0M
Chemi-Con
Product No:
ERWL451LGN842MFK0M
Description:
CAP ALUM 8400UF 20% 450V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 8400 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Height - Seated (Max) 7.480" (190.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C