
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-1HJ4R7H
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Description:
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W J BEND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
10
0.931
9.31
25
0.85576
21.394
50
0.78052
39.026
100
0.675545
67.5545
250
0.570418
142.6045
500
0.480358
240.179
1000
0.399304
399.304
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 4.7 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | SMD Flattened J -Bend Axial Lead |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.220" W (9.00mm x 5.60mm) |
| Base Product Number | ERX-1 |
| Height - Seated (Max) | 0.205" (5.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 180°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |