
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-1HQJ33MH
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Description:
RES 0.033 OHM 5% 1W J BEND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.729
1.729
10
1.5333
15.333
25
1.40942
35.2355
50
1.28573
64.2865
100
1.11264
111.264
250
0.93955
234.8875
500
0.791198
395.599
1000
0.657676
657.676
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 mOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | SMD Flattened J -Bend Axial Lead |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.220" W (9.00mm x 5.60mm) |
| Base Product Number | ERX-1 |
| Height - Seated (Max) | 0.205" (5.20mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 180°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±1000ppm/°C |