
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERX-2HJR68H
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Description:
RES 0.68 OHM 5% 2W J BEND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
1.04025
10.4025
25
0.95646
23.9115
50
0.87248
43.624
100
0.754965
75.4965
250
0.637526
159.3815
500
0.536883
268.4415
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 680 mOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | SMD Flattened J -Bend Axial Lead |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.252" W (12.00mm x 6.40mm) |
| Base Product Number | ERX-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 180°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |