
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C20EK241
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 240V 8KA MODULE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.716
10.716
10
9.6843
96.843
25
9.23362
230.8405
100
8.01762
801.762
250
7.657266
1914.3165
500
6.981626
3490.813
1000
6.08077
6080.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 95J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 8 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C20 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 1500 pF @ 1 kHz |