ERZ-C20EK391
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C20EK391
Description:
VARISTOR 390V 8KA MODULE
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 130J
Current - Surge 8 kA
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Capacitance @ Frequency 1200 pF @ 1 kHz