
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32CK391W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 390V 25KA DISC 32MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.9535
10.9535
10
9.8914
98.914
25
9.43122
235.7805
100
8.189095
818.9095
250
7.821046
1955.2615
500
7.130947
3565.4735
1000
6.210824
6210.824
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 350J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Disc 32mm, Formed Tabs |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 25 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 3000 pF @ 1 kHz |