ERZ-C32CK471W
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32CK471W
Description:
VARISTOR 470V 25KA DISC 32MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 405J
Series ERZ-CK
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Disc 32mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 25 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C32
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V