
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32CK821W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 820V 25KA DISC 32MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.488
10.488
10
9.64345
96.4345
25
9.2435
231.0875
100
8.14416
814.416
250
7.744438
1936.1095
500
7.244795
3622.3975
1000
6.645222
6645.222
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 545J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Disc 32mm, Formed Tabs |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 25 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 670 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 902 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 820 V |
| Capacitance @ Frequency | 1800 pF @ 1 kHz |