ERZ-C32CK911W
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32CK911W
Description:
VARISTOR 910V 25KA DISC 32MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 600J
Series ERZ-CK
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Bolt Mount
Package / Case Disc 32mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 25 kA
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 745 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C32
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Varistor Voltage (Min) 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V