ERZ-C32EK201Y
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32EK201Y
Description:
VARISTOR 200V 25KA MODULE
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 210J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Product Status Active
Current - Surge 25 kA
Maximum AC Volts 130 V
Maximum DC Volts 170 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C32
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 225 V
Varistor Voltage (Min) 185 V
Varistor Voltage (Typ) 200 V
Capacitance @ Frequency 5500 pF @ 1 kHz