ERZ-C32EK241
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C32EK241
Description:
VARISTOR 240V 25KA MODULE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 240J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Product Status Active
Current - Surge 25 kA
Maximum AC Volts 150 V
Maximum DC Volts 200 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C32
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 264 V
Varistor Voltage (Min) 216 V
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Capacitance @ Frequency 5000 pF @ 1 kHz