
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C40CK201W
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 200V 30KA DISC 40MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.9865
12.9865
10
11.93485
119.3485
25
11.4399
285.9975
100
10.079405
1007.9405
250
9.584702
2396.1755
500
8.966347
4483.1735
1000
8.224312
8224.312
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 260J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Disc 40mm, Formed Tabs |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 30 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-C40 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225 V |
| Varistor Voltage (Min) | 185 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 200 V |