ERZ-C40CK511W
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C40CK511W
Description:
VARISTOR 510V 30KA DISC 40MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 505J
Series ERZ-CK
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Bolt Mount
Package / Case Disc 40mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 30 kA
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 415 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C40
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 561 V
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V