ERZ-C40CK781W
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C40CK781W
Description:
VARISTOR 780V 30KA DISC 40MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 650J
Series ERZ-CK
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Bolt Mount
Package / Case Disc 40mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 30 kA
Maximum AC Volts 485 V
Maximum DC Volts 640 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C40
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 858 V
Varistor Voltage (Min) 702 V
Varistor Voltage (Typ) 780 V