ERZ-C40CK821B
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-C40CK821B
Description:
VARISTOR 820V 30KA DISC 40MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 680J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Disc 40mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 30 kA
Maximum AC Volts 510 V
Maximum DC Volts 670 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-C40
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 902 V
Varistor Voltage (Min) 738 V
Varistor Voltage (Typ) 820 V