ERZ-CF2MK391
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-CF2MK391
Description:
VARISTOR 390V 200A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 6J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Obsolete
Current - Surge 200 A
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-CF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V