
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A221
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 220V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3002
3.002
25
0.27094
6.7735
100
0.187055
18.7055
250
0.157548
39.387
500
0.128003
64.0015
1000
0.098468
98.468
2500
0.088616
221.54
5000
0.083695
418.475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 14J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 140 V |
| Maximum DC Volts | 180 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 242 V |
| Varistor Voltage (Min) | 198 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 220 V |
| Capacitance @ Frequency | 190 pF @ 1 kHz |