
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A331
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 330V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.31255
3.1255
25
0.28158
7.0395
100
0.19456
19.456
250
0.163818
40.9545
500
0.133114
66.557
1000
0.1024
102.4
2500
0.09216
230.4
5000
0.087039
435.195
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 21J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 210 V |
| Maximum DC Volts | 270 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 363 V |
| Varistor Voltage (Min) | 297 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 330 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |