
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A361
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 360V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.31255
3.1255
25
0.28196
7.049
100
0.194845
19.4845
250
0.164122
41.0305
500
0.133342
66.671
1000
0.102572
102.572
2500
0.092312
230.78
5000
0.087182
435.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 23J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 230 V |
| Maximum DC Volts | 300 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 396 V |
| Varistor Voltage (Min) | 324 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 360 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |