
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A391
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 390V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3154
3.154
25
0.28386
7.0965
100
0.19627
19.627
250
0.165262
41.3155
500
0.134273
67.1365
1000
0.103284
103.284
2500
0.092948
232.37
5000
0.08779
438.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 26J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |