
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A431CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3154
3.154
25
0.28462
7.1155
100
0.196555
19.6555
250
0.165566
41.3915
500
0.13452
67.26
1000
0.103474
103.474
2500
0.093128
232.82
5000
0.087951
439.755
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 29J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 120 pF @ 1 kHz |