
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05A471
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.31825
3.1825
25
0.28652
7.163
100
0.19798
19.798
250
0.166706
41.6765
500
0.13547
67.735
1000
0.104206
104.206
2500
0.093784
234.46
5000
0.088568
442.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 32J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.2 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E05 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 100 pF @ 1 kHz |