ERZ-E05F331
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E05F331
Description:
VARISTOR 330V 1.2KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 21J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 210 V
Maximum DC Volts 270 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E05
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 363 V
Varistor Voltage (Min) 297 V
Varistor Voltage (Typ) 330 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz