
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07A271
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.31065
3.1065
25
0.27968
6.992
100
0.19323
19.323
250
0.162716
40.679
500
0.132221
66.1105
1000
0.101707
101.707
2500
0.091532
228.83
5000
0.08645
432.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 39J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 9mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 175 V |
| Maximum DC Volts | 225 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 303 V |
| Varistor Voltage (Min) | 247 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 270 V |
| Capacitance @ Frequency | 310 pF @ 1 kHz |