
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07A471
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.33535
3.3535
25
0.3021
7.5525
100
0.20881
20.881
250
0.175826
43.9565
500
0.142842
71.421
1000
0.109886
109.886
2500
0.098895
247.2375
5000
0.093404
467.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 65J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 9mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 170 pF @ 1 kHz |