
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07A511
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.35055
3.5055
25
0.31654
7.9135
100
0.218595
21.8595
250
0.18411
46.0275
500
0.149587
74.7935
1000
0.115064
115.064
2500
0.10356
258.9
5000
0.097802
489.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 70J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 9mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 410 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |