
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07A561
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 560V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.27455
2.7455
25
0.2508
6.27
100
0.186675
18.6675
250
0.169138
42.2845
500
0.139992
69.996
1000
0.104994
104.994
2500
0.096244
240.61
5000
0.090412
452.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 75J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 9mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 350 V |
| Maximum DC Volts | 450 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 616 V |
| Varistor Voltage (Min) | 504 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 560 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |