ERZ-E07E561
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07E561
Description:
VARISTOR 560V 2.5KA DISC 9MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 75J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 9mm
Product Status Active
Current - Surge 2.5 kA
Maximum AC Volts 350 V
Maximum DC Volts 450 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 616 V
Varistor Voltage (Min) 504 V
Varistor Voltage (Typ) 560 V
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 kHz