ERZ-E07F241
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E07F241
Description:
VARISTOR 240V 2.5KA DISC 9MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 33J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 9mm
Product Status Active
Current - Surge 2.5 kA
Maximum AC Volts 150 V
Maximum DC Volts 200 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E07
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 264 V
Varistor Voltage (Min) 216 V
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Capacitance @ Frequency 350 pF @ 1 kHz