
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08A391
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 390V 3.5KA DISC 10.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.266
2.66
25
0.24358
6.0895
100
0.18126
18.126
250
0.164236
41.059
500
0.135926
67.963
1000
0.101944
101.944
2500
0.093442
233.605
5000
0.08778
438.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 70J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 260 pF @ 1 kHz |