
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08A471
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 3.5KA DISC 10.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.285
2.85
25
0.2603
6.5075
100
0.1938
19.38
250
0.175636
43.909
500
0.14535
72.675
1000
0.109012
109.012
2500
0.09993
249.825
5000
0.093879
469.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 85J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 180 pF @ 1 kHz |