
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08A621
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 11.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.33725
3.3725
25
0.30856
7.714
100
0.229615
22.9615
250
0.208088
52.022
500
0.172235
86.1175
1000
0.129172
129.172
2500
0.118408
296.02
5000
0.111226
556.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 92J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 385 V |
| Maximum DC Volts | 505 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-E08 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 682 V |
| Varistor Voltage (Min) | 558 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 620 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |