ERZ-E08E621
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-E08E621
Description:
VARISTOR 620V 3.5KA DISC 11.5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 92J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 11.5mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-E08
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 kHz